Można pokusić się o stwierdzenie, że to właśnie darmowe wtyczki są największą siłą przyciągającą użytkowników do oprogramowania WordPress. Przeczytaj dlaczego są tak istotne i wartościowe. Podpowiadamy też, na które warto zwrócić uwagę, a które sobie darować.

Dlaczego warto sięgać po darmowe wtyczki WordPress?

Dzięki nim właściwie każdy może rozszerzyć funkcjonalności systemu, i co najważniejsze, nie potrzebuje do tego pomocy programisty. Wtyczki na WordPress dzielą się na darmowe i płatne. Z wiadomych względów skupiamy się na tych pierwszych. 

Gdzie je znajdziesz? Pod tym linkiem, lub bezpośrednio w repozytorium platformy, klikając przycisk “Dodaj nową” na górze ekranu. Zainstalujesz je również ze swojego dysku, wybierając opcję “Wyślij wtyczkę na serwer”.

Wtyczki do WordPressa, które warto znać:

  • Wtyczka Jetpack

Bardzo bogata, dlatego też faktycznie przydatna. To combo, które przydaje się do wygodnego zarządzania stroną. Posiada dziesiątki modułów, dzięki którym zautomatyzujesz mnóstwo akcji – od przyspieszenia strony WordPress, przez jej ochronę przed próbami włamania, po automatyczne dzielenie się wpisami na portalach społecznościowych.

darmowe wtyczki wordpress

  • Wtyczka Yoast SEO

Wtyczka SEO WordPress jest niezbędna, jeżeli zależy Ci na widoczności strony www w wyszukiwarce Google. Yoast SEO pozwala m.in. optymalizować meta title i meta description dla podstron. Jest bardzo popularna, co możesz uznać za rekomendację o jej skuteczności.

Wtyczka-WordPress-Yoast-SEO

 

  • Wtyczka Newsletter

Zastanawiasz się jak zorganizować temat newslettera i zautomatyzować jego wysyłkę? Darmowa wtyczka Newsletter to rozwiązanie Twoich problemów. Pozwoli Ci na szybkie zbudowanie list subskrypcyjnych i sprawną komunikację z klientami. Co ważne, dane z list mailingowych przechowywane są w Twojej bazie, więc nie stracisz kontroli nad tym co cenne. 

Wtyczka-WordPress-Newsletter

Ułatwiaj sobie pracę z oprogramowaniem WordPress

Darmowe wtyczki WordPress zdecydowanie warte są uwagi i stosowania. Ułatwią pracę ze stroną www i pozwolą wykorzystywać ją jak najefektywniej. Jednak uważaj na pułapki – być może trafisz na darmowe szablony spoza panelu WordPressa. Instalując je ryzykujesz ściągnięcie szkodliwego oprogramowania. Dlatego wybieraj to co pewne i bezpieczne. Jeżeli potrzebujesz doradztwa lub technicznej pomocy w tym zakresie – jesteśmy do dyspozycji.

 

Ostatnie artykuły

Aktualna wiedza dla subskrybentów

Chcesz mieć dostęp do aktualnych treści?

Zapisz się do naszego newslettera! 

Chcesz rozwiązać swój problem?

Nie znalazłeś odpowiedzi na dany temat lub potrzebujesz pomocy?
Wypełnij formularz! Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24h!